Piękny wachlarz mundury i stare karwasze przed aukcją militariów w Sopockim Domu Aukcyjnym

Jak ten czas leci! Przed nami kolejna, coroczna aukcja militariów, organizowana przez Sopocki Dom Aukcyjny, która w tym roku rusza nietypowo, pierwszego kwietnia, o godzinie 17.00.

Kto chce zobaczyć, co można wylicytować, może udać się do salonu SDA, na ulicę Długą w Gdańsku, lub pobrać katalog internetowy. Warto, choćby po to, aby popatrzeć na bogactwo malarstwa, szabel – w tym polskich z okresu przedrozbiorowego i II RP, drobnych przedmiotów codziennego, wojskowego użytku, czy prawdziwych małych dzieł sztuki – takich jak polski wachlarz patriotyczny z około połowy XIX wieku, główka przedwojennego sztandaru wojskowego, sygnet polskiego pilota z 307 dywizjonu, czy papierośnica RAF. Amatorzy czegoś cięższego mogą licytować śmigło od samolotu z czasów II Wojny Światowej, a czegoś bardzo muzealnego – zdobione, polskie XVII – XVIII wieczne karwasze. Jest też coś dla miłośników mundurów, czyli battle dressy z 1 Dywizji Pancernej i duża rzadkość, czyli mundur żołnierza PSZ z Francji z 1940 roku. Cały katalog to 249 interesujących przedmiotów.

Kto ma ochotę dowiedzieć się więcej, niż w internecie, powinien zadzwonić na numer 58 301 05 54, lub napisać maila na gdansk@sda.pl.

(Red.) Bg fot. SDA

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: