Wskrzesili pamięć po udziale Polaków w maratonie London Sydney

Najpierw polscy dziennikarze odnaleźli w Australii oryginalne Porsche, którym w roku 1968 Zasada razem z pilotem Markiem Wachowskim zwyciężyli morderczy, australijski odcinek Maratonu Londyn – Sydney. Potem Porsche postanowiło wskrzesić we współczesnej formie ten bardzo ciekawy samochód. Przez jeden dzień można go było zobaczyć w Porsche Centrum Sopot.

Porsche 911 Dakar RED58 Special to pierwsze Porsche w Polsce stworzone w ramach programu Sonderwunsch. Jego projektowanie rozpoczęło się już w 2022 roku. Jednym z największych wyzwań było między innymi odtworzenie oryginalnego lakieru Blood Orange. Samochód pomalowano ręcznie. Numer startowy 58 na drzwiach oraz napis „Poland” nad grillem tylnej pokrywy nie są naklejane, ale także powstały w procesie ręcznego malowania. Porsche 911 Dakar RED58 Special został bogato wyposażony w akcesoria z gamy Porsche Tequipment. Począwszy od chlapaczy z wytłoczeniem 911 Dakar, poprzez kanister na paliwo i kanister na wodę pitną, składaną łopatę po podkładki trakcyjne. Akcesoria można umieścić na specjalnie przeznaczonym do tego koszu dachowym, który wyposażony jest w dodatkowe oświetlenie. Wszystkie te elementy mają zachęcić kierowcę do odkrywania nowych dróg poza utartymi szlakami. Do nocowania w terenie świetnie nadaje się namiot dachowy, który również można zainstalować na dachu terenowego 911. W tym roku auto odbywa wielomiesięczne tournée po Polsce. Wczoraj gościło w Sopocie. Szkoda, że tak krótko.

(Red.) Bartosz Gondek fot. Porsche

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: