Polska z dwoma złotymi medalami w walkach rycerskich

Trwa dzień finałowych rozstrzygnięć na Mistrzostwach Świata IMCF 2015. Publiczność która tłumnie przybyła obserwować starcia nie może narzekać na brak  emocji i wspaniałych walk.
 
Rano rozpoczęły się starcia w kategorii 3vs3 kobiet. Po wyrównanych starciach w fazie grupowej do finału awansowała Polska i Anglia. Po 3 rundach walki przewagę uzyskały Polki i ostatecznie to one sięgnęły po złoty medal! 
 
Był to jednak tylko przedsmak finałów 5vs5. To najbardziej prestiżowa konkurencja spośród walk drużynowych. W fazie ćwierćfinałowej najlepsze okazały się drużyny Polski, USA, Anglii oraz Danii.
W półfinałowej walce spotkali się ze sobą zeszłoroczni finaliści Polska oraz USA. Ostatecznie lepsza okazała się Polska i to ona spotkała się w finale z Anglią która dość szybko poradziła sobie z Danią. 
Jak na finał przystało walka była wyrównana. Pierwsze starcie wygrała Anglia ale w drugiej rundzie to Polacy odzyskali panowanie w szrankach. Wszystko rozstrzygnęło się w trzeciej odsłonie walki którą ostatecznie wygrali Polacy! 
W kadrze wystąpili Krzysztof Olczak,Krzysztof Szatecki, Tomasz Solarski, Michal Bednarski,Piotr Gebski, Mateusz Lis, Artur Patalas i Jakub Ladynski.

Tagi: