Gunter Grass - kolekcja gdańska" - Mamy już zdjęcia!

Przed chwilą, czyli wieczorem 5 maja w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa, oddziale Gdańskiej Galerii Miejskiej odbyło się otwarcie nowej wystawy prac plastycznych uhonorowanego Nagrodą Nobla gdańszczanina pt.: "Günter Grass – kolekcja gdańska".

, co zostało poprzedzone koncertem w Centrum św. Jana i przemarszem dzieci z bębenkami do galerii. Wydarzenie było jednym z elementów pożegnania noblisty przez mieszkańców jego rodzinnego miasta. Günter Grass w zbiorowej pamięci znany jest przede wszystkim jako pisarz aczkolwiek pozostawił po sobie również wiele równie wspaniałych dzieł plastycznych.

Te wystawione w Gdańsku są selekcją kilkudziesięciu prac które pozwalają zapoznać się z różnymi etapami twórczości Grassa jak i dostrzec, iż jako artysta radził on sobie z wieloma technikami artystycznymi. Jego rzeźby, grafiki i rysunki podziwiać będzie można od dnia otwarcia do 26 lipca bieżącego roku w galerii przy ulicy Grobli I 1/2 do której wejście jest bezpłatne, kuratorkami wystawy są p. Marta Wróblewska z GGM i p. Magdalena Olszewska z Muzeum Narodowego.

Jakub Gondek

 

Tagi: