Święto Miasta - Otwarcie Sezonu Żeglarskiego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku podczas obchodów Święta Miasta 23 maja b.r. roku zaprasza na dwunaste już Otwarcie Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji w rejonie Targu Rybnego i na Motławie.

Oficjalna część będzie miała miejsce na scenie na Targu Rybnym o godzinie 13:00. Odbędzie się również uroczyste podniesienie bandery na maszcie flagowym i widowiskowa parada na wodzie i pod żaglami. Program imprezy jest skierowany zarówno do najmłodszych, jak też do starszych. Już od godziny 11 na Targu Rybnym będzie można odwiedzać miasteczko żeglarskie, ze stoiskami tematycznymi przybliżającymi odwiedzającym m.in. zagadnienia żeglarskie, ratownicze oraz tegoroczne wydarzenia żeglarskie. Przy Pobrzeżu Rybackim (okolice hotelu Hilton) zacumuje na Motławie Żaglowiec „Generał Zaruski”- od  godz. 11.00 do 15.30 będzie możliwość zwiedzenia pokładu oraz poznania historii jednostki.

Do rywalizacji przystąpią także osady smoczych łodzi oraz najmłodsi adepci żeglarstwa w klasie Optymist. Odbędą się również widowiskowe pokazy ratownictwa wodnego, zaplanowane na godzinę 15.

Po raz pierwszy na Otwarciu Sezonu Żeglarskiego wystąpią: Chór Nauczycielski z Gdańska, Chór Mieszany SYMFONIA z Gdyni, Chór Żeński GAUDEAMUS Wejherowa, Chór Męski HARMONIA z Wejherowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta BEGAMA z Kościerzyny oraz Teatr Muzyczny HALS grupa SPINAKER.

Wydarzenie zakończy parada jachtów i pozostałych jednostek na Motławie, która rozpocznie się o godzinie 15:45.

Szczegóły uczestnictwa: MOSiR

Program wydarzenia

 

 

 

Tagi: