Przedwojenne zdjęcia polskiej MW w kolorze

Polish Navy in Colour - to inicjatywa pasjonatów hsitorii polskiej Marynarki Wojennej: Wojciecha Budziłło i Mateusza Prociaka. Możemy podziwiać rzadkie zdjęcia m.in. ORP Błyskawicy, ORP Sęp, czy bazy lotniczej w Pucku.

Stronę "Polish Navy in Colour" tworzą dwie osoby. Wojtek Budziłło i Mateusz Prociak. Obaj pasjonują się Polską Marynarką Wojenną. Każda z pokolorowanych fotografii wymagała badań nad obowiązującą w danym okresie kolorystyką. Fanpage dopiero się narodził i nie wszystkie fotki się pojawiły, autorzy obiecują, że systematycznie będą wzbogacać albumy o kolejne fotografie. W dalszej przyszłości planująi nie tylko skupiać się na kolorowanych cz-b zdjęciach, ale zamieszczać zdjęcia współczesnej MW.

1. Czerwiec 1938 r.  ORP Generał Haller i wodnosamoloty Lublin R-VIII podczas uroczystości Dni Morza.

2. Sierpień 1942 - Załoga ocalona z okrętu podwodnego ORP Jastrząb. Oficer w centrum zdjęcie to Bolesław Romanowski, dowodzący okrętem. ORP Jastrząb został omyłkowo zatopiony przez eskortę alianckiego konwoju niedaleko Norwegii w maju 1942 r.

3. Niszczyciel ORP Błyskawica w 1943 r.

4. Polskie Lotnictwo Morskie z bazy w Pucku. Wodnosamolot Lublin R-XX

5. Polskie Lotnictwo Morskie z bazy w Pucku. Wodnosamolot Lublin R-XIII ter/hydro

6. Polskie Lotnictwo Morskie z bazy w Pucku. Latham 43HB3 podnoszony dźwigiem na brzeg lipiec 1928 r.

7. Polskie Lotnictwo Morskie z bazy w Pucku. Start wodnosamolotu Latham 43HB3

8. ORP Sęp w momencie internowania we wrześniu 1939 r.

Zobacz: Polish Navy in Colourhttps://www.facebook.com/PolishNaval/?fref=ts

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.