Majówka w Parowozowni Kościerzyna

Skansen "Parowozownia Kościerzyna" Muzeum Kolejnictwa zorganizowało majówkę, w programie przewidziano szereg atrakcji. Majówka w Parowozowni jak co roku przyciągnęła tłumy zwiedzających z całej Polski. Oprócz stałych elementów, takich jak drezyna ręczna, ruchoma makieta, projekcje 3D, a przede wszystkim najbogatsza kolekcja taboru kolejowego w północnej Polsce, przygotowano też dodatkową atrakcję dla gości. Jest nią wystawa czasowa pn. „Niezwykła historia biletu kolejowego”. Zwiedzając ją można wcielić się w rolę drukarza, kasjera, konduktora i pasażera.

Bardzo ciekawą ofertą dla najmłodszych będzie Interaktywna ekspozycja czasowa pn. „Niezwykła historia biletu kolejowego”. Zwiedzający ją będzie mógł nie tylko prześledzić drogę biletu Edmondsona od wydruku do skasowania, lecz również wcielić się w rolę drukarza, kasjera czy konduktora. Ważnym punktem programu jak co roku był już III Turniej gry w Baśkę o Puchar Burmistrza Kościerzyny rozgrywany w zabytkowych wagonach. Prócz tego warto było zwiedzić w tym dniu ekspozycję stałą Polskiego Czerwonego Krzyża, skorzystać z przejażdżki drezyną, projekcji 3D oraz pokazu zasady działania kolei magnetycznej. Atrakcją było obejrzenie ruchomej makiety kolejowej o powierzchni ponad 12 metrów kwadratowych.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.