Wystawa znalezisk z Targu Siennego przyciągnęła tłumy zwiedzających!

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska otworzyło w piwnicach Ratusza Głównego Miasta nową wystawę. „Targ Sienny w Gdańsku – przedmieście europejskiej metropolii w świetle wykopalisk archeologicznych” to zabytki znalezione na terenie Targu Siennego podczas prac związanych z budową Forum Gdańsk. Na wernisażu frekwencja dopisała, ilość i jakość zachwyciły niejednego znawcę tematu.

Wystawę otwierał dyrektor MHMG dr hab. Waldemar Ossowski, podkreślając jak istotne jest zachowanie świadectw historii miasta. Wystawa obejmuje ponad 1 000 eksponatów, wśród których są zabytki numizmatyczne (m.in. złote i srebrne monety), żetony, biżuteria, uzbrojenie, plakietki pielgrzymie, plomby towarowe oraz zabawki, a także elementy zabudowy, w tym: pozostałości domów murowanych i szkieletowych, latryn, drewnianych wodociągów, nawierzchni ulic brukowanych i pieców hipokaustum. Znaleziska datowane są na okres od XIV do XVIII w.

Wystawa będzie czynna w godzinach pracy muzeum do 25 września 2016 roku. 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.