Setki rekonstruktorów Kutno Leszczynek 2017

 Trędowaci i SS – manni. Rangersi i średniowieczni rycerze. Piloci RAF i kolorowe Pin Up Girls. Całe to towarzystwo wymieszane z Wikingami i husarzami. Zakończony właśnie w weekend Zlot t Grup Rekonstrukcji Historycznych "Odyseja Historyczna", odbywająca się w Kutnie, to jedna z największych imprez rekonstrukcyjnych w Polsce.

W tym roku do dawnego majątku Kutno – Leszczynek przybyło ponad 1000 rekonstruktorów. Od Legionów Rzymskich, do grup rekonstruujących współczesne konfilkty w Iraku czy Afganistanie.  Idyseja powstała jako efekt próby realizacji własnych marzeń przez zapaleńców skupionych w Stowarzyszeniu Historycznym Pułk 37. Członkom Stowarzyszenia przyświecała idea, aby w samym środku Polski, w Kutnie- niewielkim mieście leżącym na skrzyżowaniu dróg, którymi wędrowały armie polskie, napoleońskie, rosyjskie i niemieckie, w mieście, którego nie ominęła i nie oszczędziła historia- stworzyć miejsce regularnych spotkań pasjonatów historii- tej dawnej i tej całkiem współczesnej. Warto wspomnieć, że w tegorocznej edycji odbywającej się 21-23 lipca 2017 roku, jedno z trzech najważniejszych wyróżnień za kreatywność, zaangażowanie i logistykę zdobyła diorama polska broń pancerna i przeciwpancerna piechoty 1939, zorganizowana przez grupy: SH Garnizon Toruń, GRH Garnizon Skierniewice, GRH Dywizjon Smok  i trójmiejską grupę SRH Fort.

(Red.) Bg, Kg

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.