Klasyki pojechały po torze

Sukces! Za nami BMG Classic Track Day – pierwszy w północnej Polsce przejazd po torze klasycznymi samochodami. Sukces imprezy sprawił, że kolejna runda tego wydarzenia przygotowywana jest na wiosnę przyszłego roku.

Pierwszy pomorski track day to wspólne dzieło  telewizji Północna.TV i firmy BMG Goworowski, ODTJ Autodrom Pomorze, oraz społeczności klasycznych automobilistów, skupionych wokół społeczności Automobilklub Morski, Trójmiasto Klasycznie i Youngtimers Trójmiasto. Intencją organizatorów, oraz wspierającego pod początku wydarzenie wicemarszałka województwa Pomorskiego, Ryszarda Świslkiego, było aby impreza nie miała, charakteru ograniczonego wykorzystania toru przez ściśle określoną grupę odbiorców, lecz była wydarzeniem otwartym i powszechnym, którym każdy posiadacz klasyka mógł wziąć udział.. Zaangażowanie partnerów pozwoliło ograniczyć wysokość kwoty wynajmu toru z ponad 300 do 150 złotych. Na imprezę przybyło się 20 samochodów. Wystartowało 14. Wśród nich czołówka polskich wyścigów i rajdów samochodów klasycznych – Marcin Zachowicz na pochodzącym z lat 70 – tych Porsche 911, Aleksander Gołąb na Fordzie Sierra Cosworth i Rafał Piasecki na BMW 320.  Najtarszym autem biorącym udział w zmaganiach był Citroen BL z 1953 roku załogi Północnej.TV/StrefyHistorii.pl. - Autodrom w Rusocinie to bardzo bezpieczny, techniczny obiekt, nie pozwalający na rozwinięcie dużych prędkości a przez to nie zniszczenie klasyka, mówi koordynator przedsięwzięcia, dziennikarz Bartosz Gondek. Umożlwia jednak bardzo widowiskową jazdę, co doceniła publiczność licznie zgromadzona na przylegającej do toru trybunie. Samochody widzów szczelnie wypełniły parking autodromu i plac przylegający do obiektu. Pierwsze miejsce zajął Aleksander Gołąb na Fordzie Sierra Cosworth, Drugie Marcin Zachowicz na Porsche 911 a trzecie Robert Różyński na VW Golfie MK2.

Nagrody wręczał Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski, Radna Wojewódzka Dobrawa Morzyńska i przedstawiciele firmy BMG Goworowski.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.