Rycerze w klipie promocyjnym książki Wojna Bogów Tomasza Stężały

"Rok 1237, nad Bałtyk przybywają wezwani przez Konrada Mazowieckiego krzyżowcy. Na wschodnim brzegu Wisły, między ziemiami książąt piastowskich i plemion pruskich, powstaje warowny gród Elbing. Rozpoczyna się walka o panowanie nad krainą Prusów i Jaćwingów. Podobni do siebie jak dwie krople wody bliźniacy, Ruthard i Loherangrin, synowie murarza Odona wybierają odmienne życiowe drogi. Starszy pozostaje chrześcijaninem, Loherangrin zaś przyjmuje imię Linka i aby uwiarygodnić się wśród pogan, zobowiązuje się wymordować swoich bliskich… Nowatorska, oryginalna powieść Tomasza Stężały rzuca zupełnie nowe światło na kluczowe średniowieczne konflikty na północnych krańcach Polski. Autor nie tylko zrywa ze stworzoną przez Henryka Sienkiewicza czarną legendą Krzyżaków, ale też obala mit prymitywnych, odzianych w skóry, pruskich pogan." - Tak zapowiadana jest nowa książka Tomasza Stężały "Wojna Bogów", której premiera już 15 lutego. 

Od Michała Gzowskiego z projektu wynajmijrycerza.pl dostaliśmy fotosy z planu klipu promocyjjnego do książki do której zaangażowano rekonstruktorów historycznych. 

fot. wynajmijrycerza.pl 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.