Kolorowy świat starej motoryzacji Oldtimer Meeting Toruń 2018

Nie bacząc na zimę toruńscy miłośnicy starej motoryzacji zorganizowali w lutowy weekend w Centrum Targowym Park w Toruniu "Oldtimer Meeting", czyli spotkanie lokalnych posiadaczy starych pojazdów. Było co oglądać! 
Spotkaniu miłośniktów starej motoryzacji patronował Automobiklub Toruński. Zwiedzający mogli zobaczyć kilkadziesiąt doskonale zachowanych samochodów i motocykli z początków i połowy XX w. Niektóre z nich – zwłaszcza motocykle, takie jak Opel z końca lat 20 – tych, czy wielkie niemieckie BMW i NSU z czasów II Wojny Światowej, to prawdziwe unikaty. Bardzo silną reprezentację miała także przedwojenna polska motoryzacja. Na imprezie można było zobaczyć potężnego Sokoła 1000, Sokoła 125 i rzadką SHL z silnikiem Villersa, a także przygotowany do remontu silnik polskiego FIAT-a 508, który remontują rekonstruktorzy z grupy Garnizon Toruń.
Spędzając na toruńskiej imprezie cały dzień trudno było nie odnieść wrażenia, że bawią się na niej tak samo dobrze gospodarze – właściciel klasycznych pojazdów, jak i zwiedzający. Aż się prosi, aby podobne przedsięwzięcie, zorganizować także w Trójmieście.
(Red.) fot. Bartosz Gondek

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.