Fantastyczna sztuka w Sopockim Domu Aukcyjnym

Sopocki Dom Aukcyjny sezon letni rozpoczyna fantastycznie - i to dosłownie. W sobotę 29 czerwca w Sopockim Domu Aukcyjnym przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 43, o godzinie 17:00 odbędzie się wyjątkowa aukcja fantastycznej sztuki. Fantastycznej dosłownie.

W jednym miejscu zgromadzono bowiem prace, które widza, konesera, odbiorcę przenoszą w świat oniryczny, całkiem nierzeczywisty, fantastyczny - gdzie wszystko jest możliwe. To aukcja niezwykła jeszcze z jednego powodu. Obok nazwisk już znanych, otrzaskanych na rynku dzieł sztuki - takich jak np. Beksiński, Starowieyski czy Duda-Gracz występuje młode, bardzo obiecujące pokolenie twórców - jak choćby Daniel Pawłowski, który w minionym roku okazał się sensacją na rynku młodej sztuki, a jego prace osiągały bardziej niz przyzwoite rezultaty. Aukcja będzie na pewno ciekawa. Podobnie jak rozmaitością nazwisk, ceny także sa mocno zróżnicowane. Najwyższe ceny wywoławcze należą do wymienionych już Beksińskiego, Dudy-Gracza oraz Starowieyskiego  ale jednocześnie nie brakuje prac o niższych cenach - równie ciekawych.   

Karolina Łucja Białke

foto/SDA 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.