Strefa w podróży: U Popeye'a w gościach

Dla młodocianych, którzy nie pamiętają, szybkie przypomnienie: Nieustraszony marynarz Popeye przybywa wraz z przyjaciółmi do miasteczka Sweethaven w poszukiwaniu długo niewidzianego ojca. Zatrzymuje się w pensjonacie rodziny Oyl, której córka, Olive, jest zaręczona z kapitanem Blutem. Popeye wkrótce zakochuje się w Olive, co nie podoba się jej chłopakowi, w związku z czym Popeye i Bluto rywalizują o jej względy. Popeye w walce z odwiecznym rywalem używa szpinaku po zjedzeniu którego nabiera ogromnej siły - to tak po krótce fabuła legendarnej kreskówki Popeye wyprodukowanej przez Disney'a, ale jednocześnie fabuła komedii musicalowej nagranej w roku 1980 z Robinem Williamsem w roli głównej. 

Strefa historii wakacyjnie przemirzając rubieże Europy trafiła do wioski zbudowanej na potrzeby filmu, która wygląda dokładnie tak, jakby dosłownie chwilę temu zeszła z niej ekipa filmowa. Popeye Village istnieje naprawdę. Obecnie jest jednym z najczęściej uczęszczanych parków rozrywki na Malcie. Wybudowanie jej zajęło 7 miesięcy. Do jej budowy, czyli filmowego miasteczka Sweetheaven użyto drewna z Holandii, natomiast gonty drewniane użyte do budowy dachów trafiły na Maltę aż z dalekiej Kanady. Niektóre z domów w wiosce Popeya zostały wyposażone w różne przedmioty związane z filmem, w tym rekwizyty z planu zdjęciowego. Przybywając do wioski możemy przez chwilę poczuć się jak w filmie, i natknąć się nawet na samego Popeye'a z Olive, którzy przechadzają się uliczkami. 

red. Karolina Łucja Białke

foto: Bartosz Gondek

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.