Młodzi artyści idą pod młotek

Emocji z pewnością dziś w Sopocie nie zabraknie. Pięćdziesiąta, jubileuszowa Aukcja Młodej Sztuki zapowiada się bardzo ciekawie. Dobre nazwiska, wysokie licytacje to gwarancja przeżyć nie tylko estetycznych. Sopocki Dom Aukcyjny zaprasza dziś o godzinie 17.00.
 
Pierwszą Aukcja Młodej Sztuki Sopocki Dom Aukcyjny zorganizował w sierpniu 2010 roku. W ciągu pięciu lat przygotował jeszcze 48 takich wydarzeń, podczas których sprzedał 3307 niepowtarzalnych prac artystycznych za łączną kwotę 4 210 900 zł. Aukcyjne rekordy to 17 000 zł zła za pracę Zofii Błażko w 2013 roku podczas 25 AMS, 14 500 zł za "Cel"
Sonii Ruciak podczas 39 AMS w 2014 roku, oraz 12 000 zł za "Autoportret z Sacre Coeur" Zofii Błażko także w 2014 roku.
 
- Te kwoty są doskonałym wyznacznikiem tego, jak bardzo zmienia się rodzimy rynek sztuki i jak znacznie zwiększa się popyt na sztukę w Polsce - mówi Dilan Abdulla, Koordynator Aukcji Młodej Sztuki. - Nasi Klienci dokonując zakupów podczas aukcji, wzbogacają swoje wnętrza o unikalne dzieła sztuki debiutujących, polskich twórców. Wielu, rozpoczynając od nieśmiałych zakupów rozwinęło swoje zainteresowania tworząc niezwykle bogate kolekcje.
 
Swoją ofertę SDA przygotowywał z myślą o wymagających odbiorcach o zróżnicowanych gustach. Dzięki Aukcjom Młodej Sztuki wielu współpracującym z SDA artystom udało się
z sukcesem zaistnieć na rynku nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
 
Zgodnie z tradycją aukcji młodych artystów wszystkie aukcje zaczynają się od 500 zł.
 
 
 
Kiedy? 6 czerwca (sobota) 2015, godz. 17.00 – 50 Aukcja Młodej Sztuki
 
Miejsce: Sopocki Dom Aukcyjny, Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Bohaterów Monte Cassino 43, Sopot
e.m.t.e

Tagi: