Sprawdź czy odnajdziesz drogę z przedwojennej mapy

Ukończono nowy mural na budynku na rogu ul. Szerokiej i Pańskiej w ramach projektu "Szeroka Ogarna od nowa". Na odnowionej elewacji pojawił się plan Głównego Miasta sprzed II Wojny Światowej.

Miasto wraz ze wspólnotami mieszkaniowymi systematycznie rewitalizuje kolejne kamienice w Śródmieściu Gdańska. Wspólnoty wykonanują podstawowe remonty elewacji, miasto finansuje ustawienie rusztowań, wykonanie programu konserwatorskiego i elementów ozdobnych.

Na kamienicy przy ul. Szerokiej 125, na wysokości pierwszego i drugiego piętra powstał plan Głównego Miasta sprzed II Wojny Światowej. Można na nim podziwiać dawną, dużo bardziej zagęszczoną zabudowę miasta. Kompozycja Jana Kołodzieja i prof. Jacka Zdybla wykonana w technice sgraffito i uzupełniona została szyldami.

Prace renowacyjne trwały od czerwca do listopada i są częścią zadania "Szeroka Ogarna od nowa" - wartego 290 tys. zł. Dzięki niemu nowy wygląd zyskało 29 budynków oraz jedna brama i podcień. Za realizację odpowiedzialna była łódzka fundacja Urban Forms.

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.

Tagi: