Aukcja sztuki XXI wieku - już dziś w Sopocie!

Sopocki Dom Aukcyjny” ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w startującej dziś, (11 czerwca) 3 edycji Aukcji Sztuki XXI wieku. Poprzednie licytacje z tej serii pokazały, że najnowsza Polska sztuka przeżywa obecnie wspaniały czas i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zaczynają się nią interesować także kolekcjonerzy wcześniej skoncentrowani na sztuce dawnej, którzy zaczęli dostrzegać jej wielki potencjał

3 Aukcja Sztuki XXI wieku to 49 niepowtarzalnych artystów i artystek prezentujących swoje dzieła. Wśród nich można odnaleźć twórców dobrze znanych i cenionych na rynku jak Sonia Ruciak, Katarzyna Kołtan, Bartłomiej Koter czy Tomasz Kołodziejczyk, ale jak zawsze w wystawowym portfolio znajdą się również reprezentacje artystów rzadko pojawiających się na aukcjach. Katalog aukcji otwiera praca Łukasza Patelczyka, niezwykle interesującego i bardzo aktywnego artysty, który po studiach na ASP w Gdańsku wyruszył do Warszawy, by tam rozwijać swoją artystyczną karierę. Ma on na swoim koncie wiele wyróżnień w ogólnopolskich konkursach artystycznych, wystawy indywidualne oraz wiele wystaw zbiorowych, a jego twórczość często spotyka się z uznaniem.

Dodatkowo, szczególnie polecamy uwadze wspaniały obraz Beaty Murawskiej „Spring song”. Artystka znana jest w świecie sztuki jako autorka przepięknych, barwnych prac ukazujących kwiaty (przede wszystkim tulipany), które przez swe nagromadzenie sprawiają wrażenie wręcz abstrakcyjnych kompozycji. W ofercie kolejnej 3 Aukcji Sztuki XXI wieku odnaleźć można również bardzo ciekawy, wielkoformatowy obraz Miłosza Wnukowskiego. Artysta w swojej twórczości często nawiązuje do tematów trudnych, jak śmierć, czy przemijanie. Obraz „Pssss…” stanowi swojego rodzaju autorski komentarz do obecnej kondycji Ziemi – zarówno jako planety jak i świata, w którym żyjemy. Wymienieni artyści stanowią oczywiście wyłącznie część oferty 3 Aukcji Sztuki XXI wieku. W tym krótkim artykule nie sposób wymienić ich wszystkich, ale Sopocki Dom Aukcyjny ma nadzieję, że wśród tak ciekawych i różnorodnych prac każdy odnajdzie coś dla siebie. My gorąco zapraszamy do udziału w aukcji przypominając o kolejnym, aukcyjnym święcie…

Bo już 25 czerwca w Sopocie prawdziwa gratka nie tylko dla grafików – aukcja „Prac na papierze” to bogaty zbiór grafik, plakatów, akwareli, pasteli czy rysunków wykonanych ołówkiem. Wśród prac m.in. dzieła Jacka Malczewskiego, Francisco Goyi czy Jana Matejki. Naprawdę warto. Przypomnimy tylko, że Aukcja Sztuki XXI wieku już 11 czerwca w Sopocie.

 

Red. Bartłomiej Chruściński

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://polnocna.tv/news/11932-aukcje-sopockiego-domu-aukcyjnego-aukcja-sztuki-xxi-oraz-prace-na-papierze