Ostatni tydzień na nadsyłanie zgłoszeń na Festiwal NNW w Gdyni

Do końca lipca można nadsyłać zgłoszenia do udziału w VIII edycji Festiwalu NNW w Gdyni, który odbędzie się w dniach od 28 września do 1 października bieżącego roku. Organizatorzy Festiwalu - Stowarzyszenie Scena Kultury oraz Miasto Gdynia - zapraszają twórców, producentów, szkoły filmowe, redakcje telewizyjne, radiowe i dystrybutorów. Do udziału w Festiwalu i towarzyszących mu konkursach mogą być zgłaszane filmy, dokumenty radiowe, stylizacje modowe i sztuki teatralne
 
Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci to wydarzenie prezentujące dzieła audiowizualne poświęcone tematyce Żołnierzy Wyklętych oraz polskiej historii w latach 1939 – 1989. Festiwal łączy w sobie takie dziedziny sztuki jaki film, muzyka, teatr, sztuki wizualne, książki oraz radio i jest okazją do spotkań wybitnych filmowców, muzyków, literatów, plastyków, historyków i producentów. Podczas czterech dni intensywnych warsztatów, prezentacji i spotkań, osobistości ze świata kultury i nauki mogą wspólnie pracować nad scenariuszami kolejnych, niezwy
Okłych projektów.
 
Ideą Festiwalu NNW jest przypomnienie sylwetek i dziedzictwa tych, którzy nigdy nie zaakceptowali sowieckiej okupacji Polski, a także pokazanie roli podziemia i opozycji demokratycznej w walce z komunistycznym reżimem. Integralną częścią Festiwalu jest projekt artystyczny „Młodzi dla Historii”. Obejmie on między innymi warsztaty z twórcami, koncerty gwiazd muzyki jazzowej, rocka i poezji śpiewanej. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody oraz wystąpią w plenerowym widowisku teatralnym przygotowanym przez aktorów Teatru Makata. Projekt ma na celu zainteresowanie młodych ludzi historią, która może być dla nich inspiracją do stworzenia ciekawych, autorskich projektów.
Na Festiwalu obecni będą m.in. ostatni żyjący żołnierze gen. Władysława Andersa i gen. Stanisława Maczka, a także ich dzieci: Anna Maria Anders i Andrzej Maczek. Będą też powstańcy z Węgier i kilkudziesięcioosobowa grupa Kresowiaków. Zaproszeni zostali goście z Francji, Anglii, USA, Kanady, krajów nadbałtyckich oraz dawnych Kresów Wschodnich II Rzeczpospolitej.
 
Festiwal urozmaicają koncerty gwiazd muzyki, obecni będą między innymi: wybitna jazzmanka, związana od wielu lat z Chicago - Grażyna Auguścik, węgierski zespół Hungarica, Katy Carr, Lech Makowiecki i wielu, wielu innych.
 
Jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznego Festiwalu będzie Pitching Forum, czyli jedna z najpopularniejszych we współczesnym świecie filmowym form pozyskiwania sponsorów, marketingu i finansowania filmów dokumentalnych. Pitching Forum to krótka, publiczna prezentacja projektu przed gronem potencjalnych redaktorów zamawiających, producentów i sponsorów. Tematyka projektów nawiązywać będzie do charakteru Festiwalu.
 
Uczestnicy Pitching Forum, reżyser wraz z producentem, będą wybrani na podstawie przesłanych zgłoszeń i zwiastuna filmu (prezentacji). Projekty do udziału w Pitching Forum należy składać do 20 sierpnia 2016 roku. Udział w warsztatach i sesji głównej jest bezpłatny. Regulamin i formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie Festiwalu.
 
(red) fot: materiały festiwalowe

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: