Koziołek Matołek łączy pokolenia

Koziołek Matołek łączy pokolenia to konkurs amatorskich filmów krótkometrażowych będących ekranizacją komiksu Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza pt. Druga księga przygód Koziołka Matołka. Międzypokoleniowy Festiwal Filmowy wpisuje się w filmowy charakter Gdyni. To także właśnie tutaj, w drugiej księdze swych przygód, zawędrował Koziołek.

Organizatorem Międzypokoleniowego Festiwalu Filmowego jest fundacja Kreatywnie Pokoleniom. Celem festiwalu jest rozwijanie pasji i talentów dzieci i młodzieży poprzez twórczość filmową z wykorzystaniem wiedzy i doświadczeń osób pochodzących z różnych pokoleń.

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić film krótkometrażowy (do 10 minut), który będzie efektem pracy zespołowej. Każdy zgłoszony zespół powinien być przynajmniej trzypokoleniowy i składać się z nie mniej niż 5 osób. Chętne grupy artystyczne mogą powstawać przy współpracy lokalnych fundacji i stowarzyszeń oraz placówek oświatowych i kulturalnych.

Obowiązkowym bohaterem filmu musi być Gdynia, która w 2016 roku obchodzi jubileusz swoich 90. urodzin. Zgłoszony materiał filmowy musi być pracą własną uczestników, nigdzie dotychczas niepublikowaną. Wszystkie zespoły proszone są o załączenie 1-minutowej prezentacji wszystkich osób pracujących przy produkcji. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 listopada 2016 r.!

Od 25 listopada 2016 r. wszystkie zgłoszone filmy konkursowe zostaną zaprezentowane na kanale YouTube organizatora - fundacji Kreatywnie Pokoleniom. 5 filmów, które do 30 listopada 2016 r. otrzymają największą liczbę odsłon w Internecie, zostanie zaprezentowanych przed profesjonalnym jury.

Finał festiwalu odbędzie się 7 grudnia 2016 r. w 300-osobowej sali w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. W roli jurorów wystąpią aktorzy, scenarzyści i filmowcy: Katarzyna Figura, Maciej Damięcki, Robert Tondera, Cezary Kwieciński, Jakub Półtorak iWłodzimierz Matuszewski.

Główną nagrodą dla zwycięskiego zespołu będą warsztaty filmowe z profesjonalistami.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: