O komunistycznym aparacie represji w Ratuszu Staromiejskim

Na promocję książki dra Daniela Czerwińskiego „Pierwsza dekada. Aparat bezpieczeństwa w województwie gdańskim w latach 1945-1956" zaprasza oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Spotkanie odbędzie się w środę, 25 stycznia 2017 r. w Ratuszu Staromiejskim. Wstęp jest wolny.

Autorem publikacji jest dr Daniel Czerwiński, pracownik Oddziałowego Biura Badań Historycznych. 

- Książka stanowi pierwszą tak szeroką próbę charakterystyki działalności UB na poziomie wojewódzkim. Pokazuje nie tylko strukturę i ludzi tworzących aparat bezpieczeństwa, ale odsłania jednocześnie mechanizmy funkcjonowania komunistycznego aparatu represji – mówi dr Daniel Czerwiński.

Daniel Czerwiński (ur. 1985) – doktor nauk humanistycznych, pracownik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Gdańsku. Interesuje się historią najnowszą Pomorza i aparatem bezpieczeństwa w Polsce Ludowej. Autor kilkunastu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Członek zespołu redakcyjnego albumu „Mapa terroru. Śladami zbrodni komunistycznych w województwie gdańskim w latach 1945-1956" (Gdańsk 2016). 

Promocja książki „Pierwsza dekada. Aparat bezpieczeństwa w województwie gdańskim w latach 1945-1956"

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: