Śladami Powstania Warszawskiego w KL Stutthof – zwiedzanie specjalne

„Warszawo, pamiętamy!” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane przez Muzeum Stutthof. Po raz pierwszy zapraszamy na zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego śladami mieszkańców powstańczej Warszawy.

Z ogarniętej powstaniem Stolicy do KL Stutthof w 1944 roku do KL Stutthof przybyły łącznie trzy transporty więźniów, 26 i 31 sierpnia oraz 29 września. Łącznie liczyły 6298 osób, w tym 40 kobiet - jeńców wojennych, które wbrew przepisom konwencji genewskiej umieszczono w obozie koncentracyjnym. 

Pragniemy przypomnieć los mieszkańców Warszawy, którzy znaleźli się w obozie, pokazać sylwetki niektórych z nich i przybliżyć ich przeżycia.

Zapraszamy we wtorek, 1 sierpnia 2017 roku na unikatowe wyjątkowe zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego śladami warszawian. Zwiedzaniu, towarzyszyć będzie specjalnie skomponowana ścieżka dźwiękowa.

Aby uczestniczyć w wydarzeniu należy wypełnić formularz dostępny od dziś, 17. lipca na stronie Muzeum Stutthof pod adresem: www.stutthof.org/pamietamy (zalecamy rejestrację uczestników powyżej 14 roku życia).   

Tego dnia nastąpi zmiana godzin otwarcia Muzeum - czynne będzie od godziny 
17:00 do 23:00.

Zwiedzanie rozpocznie się po sygnale syreny o godzinie 17:00 i odbywać się będzie 
w ograniczonych liczbowo grupach. Tego dnia wejście do Muzeum możliwe będzie jedynie po uzupełnieniu formularza i otrzymaniu od Biura Obsługi Zwiedzających potwierdzenia rezerwacji z wybraną godziną zwiedzania i numerem grupy.

Dodatkowe informacje: Ewa Malinowska - tel. 509 153 365

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: