Grunwald Total War WARHAMMER II zaprasza!

Już w sobotę rozpoczyna się Polska Liga Walk Rycerskich. Pierwsze dwa turnieje w cyklu odbędą się pod nazwą Total War WARHAMMER II.

O dynamicznym rozwoju sportowych walk rycerskich pisaliśmy na naszych łamach już kilkukrotnie. Potwierdzeniem tego jest sponsor tytularny pierwszych dwóch turniejów ligi. Polska firma z branży gier Cenega weszła w kooperację z Polską Ligą Walk Rycerskich oraz Rycerską Kadrą Polski. Nazwa Total War: WARHAMMER II została użyczona ligowym rozgrywkom pod Grunwaldem oraz w Błaszkach. Firma została też sponsorem wspierającym Rycerskiej Kadry Polski, która od lat znajduje się w światowej czołówce.

– Bardzo się cieszymy, że sportowe walki rycerskie są dostrzegane przez sponsorów. To duża nobilitacja i motywacja do jeszcze cięższej pracy – mówi Damian Lakomski, menadżer Rycerskiej Kadry Polski.

PLWR – czyli Polska Liga Walk Rycerskich, to rozgrywki złożone z sześciu turniejów, które mają wyłonić ligowego mistrza Polski w Sportowych Walkach Rycerskich. Punktacja zależy od liczby drużyn występujących w danym turnieju. Jeżeli występuje osiem drużyn, to pierwsza zdobywa osiem punktów, zaś ostatnia zaledwie jeden. Gdy w kolejnym turnieju jest 11 zespołów – to pierwsza otrzymuje 11 punktów. Skąd jednak ruchoma liczba drużyn? W lidze biorą też udział gościnnie zespoły z Czech, Białorusi, Austrii czy Rosji. Niektóre polskie kluby też starają się wystawić drugi skład, by dać młodym zawodnikom szansę zmierzenia się z najlepszymi.

PLWR Promo

W rozgrywkach tradycyjnie biorą udział najlepsze drużyny z różnych regionów Polski. Dotychczas dominowało warszawskie Dies Irae. Teraz jednak pojawiła im się w stolicy poważna konkurencja. To drużyna złożona w dużej mierze z adeptówCentrum Dawnych Sztuk Walk braci Szateckich, wicemistrzów świata federacji HMB. Warsaw Hunters, tak bowiem nazywa się nowa ekipa, z pewnością może namieszać w tabeli. 

Poza otwierającym cykl turniejów ligowych Grunwaldem walki toczone są w… halach sportowych i przyciągają często sporą publikę. 14 października rycerze powalczą w Błaszkach, zaś 18 listopada liga odbędzie się w Sieradzu. Co ważne na walki rycerzy wstęp jest wolny.

walki rycerskie

Jakie są zasady? PLWR to przede wszystkim walki 5 vs 5. Naprzeciwko siebie wychodzą dwie pięcioosobowe grupy i walczy się na zasadzie „last man standing” – dowolną techniką można obalić przeciwnika. Dozwolone są kopnięcia, uderzenia głowicą miecza, rantem tarczy, techniki zapaśnicze i inne „nierycerskie” chwyty. Walki są bardzo efektowne, ale też i względnie bezpieczne. Najczęstsze urazy to stłuczenia i zwichnięcia. Czy są jednak jakieś ograniczenia?

Total War: WARHAMMER II

Będący drugą odsłoną trylogii Total War: WARHAMMER II da graczom nową, niesamowitą kampanię fabularną, której akcja rozgrywa się na czterech kontynentach: w Lustrii, Ulthuanie, Naggaroth i na Południowych Ziemiach. Kampania Wielkiego Wiru powoli nabiera tempa, a jej kulminacją będzie intensywny finał, całkowicie odmienny od rozgrywki z innych gier z serii Total War. Grając jako jeden z 8 legendarnych lordów 4 znanych ras ze świata Warhammer Fantasy Battles, musisz wykonać serię potężnych magicznych rytuałów, które mają wzmocnić lub osłabić Wielki Wir, krzyżując jednocześnie plany wrogów. Każdy legendarny lord rozpoczyna grę w innym miejscu, a każda rasa zapewnia zupełnie nowy styl gry, wyjątkowe mechaniki, wątki fabularne, metody prowadzenia wojny, armie, potwory, domeny magii, legendarne postaci i możliwość ostrzału pola bitwy.

Przedstawiamy zawartość dodatku do przedpremierowych zamówień Total War: WARHAMMER II

 

Niedługo po premierze posiadacze pierwszej części oraz Total War: WARHAMMER II otrzymają dostęp do ogromnej, nowej połączonej kampanii. Obejmować ona będzie zarówno Stary Świat, jak i Naggaroth, Lustrię, Ulthuan i Południowe Ziemie na jednej, niesamowitej mapie i pozwoli graczom rozegrać kampanię dowolną posiadaną rasą z obu gier.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

 

 

Tagi: