Chełm powojenny. Budowa osiedla Chełm-Orunia i późniejsze inwestycje

Historie Gdańskich Dzielnic to projekt Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, który w zamierzeniu ma rzucić nowe światło na dzieje rozwoju Gdańska i jego dzielnic. 

Podczas wykładu omówimy rozwój przestrzenny „Osiedla Roku 2000” - tak nazywano Chełm w latach 70. XX w. Nasz Prelegent, Pan Ryszard Kopittke omówi rozwój sieci komunikacyjnej i etapy powstawania bloków mieszkaniowych – nie tylko zrealizowanych założeń, ale też planów. Omówione zostanie także zagadnienie, jak decyzje administracyjne wpływały na losy mieszkańców. Wykład jest dedykowany nie tylko dla nowych mieszkańców dzielnicy, ale także tych starszych – pamiętających lata rozbudowy Chełma. 

Zapraszamy mieszkających na Chełmie, starszych gdańszczan, aby przyszli się podzielić się z nami wspomnieniami, a młodszych zachęcamy do poznania historii miejsc, które mijają na co dzień pieszo bądź widzą je z tramwaju. Współczesna historia Chełma jest nie mniej ciekawa niż jego średniowieczne dzieje! 

Wykład Ryszarda Kopittke odbędzie się 19 grudnia 2017 roku o godz. 18:00 w holu głównym Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 (ul. Chałubińskiego 13). Na salę można dotrzeć dwoma wejściami – od strony gimnazjum (górna kondygnacja) oraz liceum (dolna kondygnacja). Wstęp jest bezpłatny. 

Historie Gdańskich Dzielnic są organizowane przez Urząd Miasta Gdańska, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska oraz Radę Dzielnicy Chełm. 

Harmonogram Historii Gdańskich Dzielnic oraz dane adresowe miejsc, w których odbędą się wykłady jest dostępny po poniższym linkiem [kliknij]

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: