Już w sobotę Mistrzostwa Polski w mieczu soft z galą walk rycerskich w Działdowie

Już w tą sobotę w Działdowie odbędzie się kolejna edycja Mistrzostw Polski w Mieczu Sportowym. Imprezę uświetnią również walki ringowe w wykonaniu zawodników Polskiej Ligi Walk Rycerskich. Wstęp jest wolny. 

Mistrzostwa będą odbywały już po raz kolejny. Sportowe walki rycerskie są bowiem coraz popularniejsze wśród dzieci i młodzieży. Oczywiście walki nie są toczone na stalowe miecze, lecz piankowe odpowiedniki. Walki będą toczone w pięciu kategoriach wiekowych dla młodzików oraz kategorii open. Tego typu walki to doskonała wprawka do pojedynków z użyciem stalowej broni. Walki rozpoczną się po godzinie 10 w hali przy Ul. Jagiełły 33 w Działdowie. (Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły).

Halowe Mistrzostwa Polski w Sportowych Walkach Rycerskich

Jeszcze większe emocje jednak czekają fanów sportów walki wieczorem. O 19 rozpoczyna się bowiem gala Profesjonalnych Walk Rycerskich. To format ringowy, często nazywany “rycerskim mma”. Zawodnicy walczą w trzyrundowym pojedynku, zaś sędziowie zliczają punkty. Nie zabraknie gwiazd sportowego rycerstwa, w tym brązowego medalisty ostatnich mistrzostw świata Marcina Janiszewskiego czy bardzo dobrego zawodnika z regionu Mikołaja Brzozowskiego. 

W Działdowie odbędą się trzy pojedynki w tej formule. Na zakończenie czeka nas większy format – 3 vs 3. Tu rycerze walczą do powalenia zawodników przeciwnej drużyny. 

1vs1 DZIAŁDOWO PWR 04.11.2017 Patryk Sosnowowski vs Krzysztof Ollo Olczak


Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: