Ford Taunus tutaj Niemiec płakał

taunus, www.polnocna,tv, www.strefahistorii.pl, autoscout24.com, gondek
Ma 40 lat, zaledwie 47 000 przebiegu i jest prawie idealnym stanie. Kosztuje zaś tylko 2890 Euro. Szary Ford Taunus, którego znaleźliśmy przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne w Niemczech to dowód, że miłośnik klasyków może kupić sobie naprawdę ciekawy samochód. Pod warunkiem że będzie cierpliwy i wyprzedzi naszych rodzimych handlarzy.
Samochód oferuje do sprzedaży filma Oldtimer-Filiale z Essen. Zdjęcia wyglądają nad wyraz obiecująco a sprzedający informuje, że Taunus ma pierwszy lakier i gwarantowany przebieg 47 000 km. Samochód miał jednego właściciela i nie był ekspolatowany na bieżąco od 1993 roku. Auto pozbawione jest zupełnie rdzy wymaga tylko zabiegów pielęgnacyjnych przy lakierze.
2890 euro to przy obecnym kursie nieco ponad 12 000 złotych. Chętny na Taunusa zamknie się więc, wraz z przywozem do Polski, w kwocie do 15 000 złotych. Za prawie nowego 40 – latka to super cena. Tutaj Niemiec płakałby gdyby sprzedawał. 
 
(Red.) Bartosz Gondek fot. www.autoscout24.com

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: