Pruszcz Gdański ruszył remont Domu Młynarza

Bartosz Gondek www.polnocna.tv www.strefahistorii.pl

W Pruszczu Gdańskim ruszył remont XIX wiecznego Domu Młynarza. Burmistrz Janusz Wróbel zapowiada przeniesienie do niego Urzędu Stanu Cywilnego

Dom Młynarza to niski, XIX wieczny domek o trochę dworkowym charakterze. Położony za ogryginalnym, ciągle pracującym młynem, wraz z ceglanym płotkiem i fontanną stanowił niegdyś jedną z ozdób najładniejszej ulicy Pruszcza Gdańskiego - Wojska Polskiego. Od kilku lat, wymagający troski, zapadał w niepamięć. Aż do teraz. Miasto Pruszcz Gdański, które ostatnio żwawo wzięło się za miejskie zabytki, ruszyło z jego odbudową. - Urokliwa ulica i piękny dom tworzą idealny klimat do stworzenia tutaj na przykład nowej siedziby Urzędu Stanu Cywilnego - napisał na swoim profilu społecznościowym burmistrz miasta, Janusz Wróbel.

Dom Młynarza to kolejny zabytkowy dom mieszkalny, poddawany remontowi przez Miasto Pruszcz Gdański. Przypomnijmy, że na ukończeniu jest  przywracanie świetności dworkowi podcieniowemu przy ulicy Krótkiej 6. Miasto, pod kontrolą konserwatora przystąpiło także do zabezpieczenia śrdniowiecznych piwnic przy elektrowni wodnej. Wkrótce rozpocznie się kolejny etap remontu średniowiecznego kościoła i remont połączony z rozbudową biblioteki.

(Red.) Bg fot Bartosz Gondek www.polnocna.tv www.strefahistorii.pl

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: