Muzeum II Wojny Światowej: 3 lata działań w liczbach

6 kwietnia 2020 roku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku obchodziło swoje trzecie urodziny. Niby nie dużo, ale warto przyjrzeć się liczbom, które kryją się w tym niedługim czasie. A zatem:

W ciągu trzech lat działalności Muzeum odwiedziło ponad 1 640 500 gości. Wspomniane trzy lata to także: 11 953 nowych obiektów pozyskanych do kolekcji zbiorów, 5 sezonów badań archeologicznych na Westerplatte podczas których wydobyto 37 875 odnalezionych obiektów oraz szczątki 9 Obrońców Składnicy Tranzytowej. W ciągu trzech lat Muzeum wydało ponad 20 własnych publikacji, przeprowadziło 224 notacje filmowe ze świadkami historii oraz zrealizowało 94 krótkie formy filmowe, ale to również międzynarodowe konferencje i projekty i oczywiście obchody 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. 

Na dalsze lata działalności - równie owocnej jak dotychczas - na ręce dyrektora Karola Nawrockiego - redakcja portalu www.strefahistorii.pl pragnie złożyć życzenia wytrwałości i energii w działaniu. 

/red/ karol

 

  

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: