Kolejne muzea na Pomorzu otwarte

Od wtorku, 19 maja swoje zbiory zwiedzającym udostępniły Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich, Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie oraz Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku. Oczywiście, na specjalnych zasadach związanych z trwającym nadal stanem zagrożenia epidemicznego. Zwiedzać trzeba będzie w maseczkach, po dezynfekcji rąk i przy ograniczonej liczbie osób.

 

Przed wizytą w każdej instytucji kultury na Pomorzu warto wejść na jej stronę internetową, by poznać obowiązujące zasady działalności.

Kiedy i jak zwiedzać skansen we Wdzydzach?

Pracownicy muzeum opracowali nowe zasady zwiedzania skansenu. Przy wejściu trzeba będzie dezynfekować ręce, a na twarzy nosić maseczkę, przyłbicę lub materiał zakrywający nos i usta. Między osobami zwiedzającymi powinna być zachowana odległość min. 2 m. Nie wolno także zbierać się w grupy. Przy każdym obiekcie skansenu na tablicach zostanie wywieszona informacja o tym, ile osób może przebywać w nim jednocześnie. Dodatkowo będzie można poruszać się jedynie po wyznaczonych ścieżkach zwiedzania. Muzeum we Wdzydzach będzie czynne od godz. 10.00 do 16.00.

Bytów ponownie otwarty

Od 19 maja można także odwiedzać Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie. Tutaj także obowiązuje dezynfekcja rąk, zasłanianie nosa i ust, a także zakaz gromadzenia się w grupy większe niż pięć osób (chodzi o grupy zwiedzające z przewodnikiem). Siedzibę główną muzeum może jednocześnie zwiedzać maksymalnie 30 osób. Niedostępne dla gości będą Gotycka Wieża św. Katarzyny w Bytowie, Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie oraz Zagroda Styp-Rekowskich w Płotowie. Muzeum będzie otwarte od godz. 10.00 do 16.00 od wtorku do niedzieli.

Salony wystawowe w Słupsku

Trzy salony wystawowe w Słupsku i Ustce są od dziś otwarte również w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej. Zachowane będą wszelkie zasady bezpieczeństwa związane z ochroną przed COVID-19. Natomiast wszystkie stacjonarne działania edukacyjne, takie jak warsztaty, wykłady, zajęcia w pracowniach zostają zawieszone wstępnie do końca wakacji.

info/foto: www.pomorskie.eu

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: