Zamek w Malborku ze Złotą Pinezką Google Maps

Mueum Zamkowe w Malborku otrzymało Złotą Pinezkę - specjalne wyróżnienie z okazji 15 rocznicy uruchomienia Map Google. To nagroda dla najbardziej docenionych przez użytkowników Map Google atrakcji turystycznych w każdym z województw.

Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Z biegiem lat do Map Google dodano ponad 200 milionów miejsc, z kolei użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji. To właśnie dzięki opiniom użytkowników Map, Google wyłonił jedno najlepiej oceniane miejsce w każdym z 16 województw, które otrzyma statuetką Złotej Pinezki. Dziś ogłoszono pierwsze z nich - Zamek w Malborku. To właśnie to wyjątkowe miejsce - najwspanialszy zamek średniowiecznej Europy, obiekt z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO - zdobyło wyróżnienie z okazji 15 rocznicy uruchomienia Map Google w województwie pomorskim.

Zamek w Malborku obecnie ma już ponad 30 000 opinii na Mapach Google, a średnia ocen wynosi 4,8. Goście mogą odkrywać nie tylko tereny zamkowe, a więc część Przedzamcza, dziedzińce Zamku Średniego i Wysokiego, tarasy wraz z ogrodem wielkich mistrzów, fosy i międzymurza, ale i wnętrza – historyczne i wystawowe.

info/foto: Muzeum Zamkowe w Malborku 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: