Land Rover jak z filmów o IRA i nie tylko

Snatch - tak nazywa się opancerzony Land Rover, który przed laty patrolował ulice Irlandii Północnej a w najbliższy weekend pojawi się na Faktorii w Pruszczu Gdańskim. Takie auto to prawdziwa gratka dla miłośników militariów.
 

Powodem pojawienia się „Snatcha” na Faktorii jest DROP ZONE, czyli kolejna edycja zloty rekonstruktorów, odtwarzających formacje brytyjskie. Tegoroczna impreza odbywa się pod patronatem ambasady brytyjskiej.
Snatch” powstał w 1992 roku specjalnie pod kątem służby patrolowej w Irlandii Północnej. Zapewnia załodze ochronę przed ogniem z broni strzeleckiej i częściowo chroni przed wybuchami min. Łącznie powstało około 1000 Land Roverów w tej właśnie wersji.
Oprócz opancerzonego Land Rovera na Faktorii już w sobotę na Faktorii zaparkuje opancerzony transporter piechoty „Trojan”, o którym swego czasu pisaliśmy tutaj: http://strefahistorii.pl/article/6477-trojan-pojawil-sie-w-pruszczu-gdanskim , oraz dwa Land Rovery – mobilna radiostacja, oraz cargo. To nie wszystko. W niedzielę, pomiędzy 12 a 15, na Faktorię zjadą się inne brytyjskie samochody, w tym Jaguar XJC i piękny a rzadki Austin Healey.

Już dziś zapraszamy także wszystkich miłośników motoryzacji na zaplanowane na 23 sierpnia Dębogórskie Retrospotkanie 2020. To już druga edycja tej imprezy. Także i tym razem na uczestników czekać będą dodatkowe atrakcje i konkursy.

(Red.) Bg fot wikipedia

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: