Sprzedano Cadillaca należącego do Ignacego Jana Paderewskiego

Cadillac, Paderewski, Steć,Bartosz Gondek, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl

92 lata i tylko 917 kilometrów przebiegu. Do tego wyjątkowy właściciel – Ignacy Jan Paderewski. W Szwajcarii sprzedano Cadillaca, należącego do sławnego pianisty i premiera II RP. Być może z polskim happy endem.

Luksusowgo Cadillaca zbudowano w 1928 roku. Na specjalne zamówienie mistrza nie tylko podniesiono dach i drzwi, w suficie wycięto dodatkowy świetlik, założono mocne oświetlenie wnętrza, ale także zamontowano specjalną leżankę. Cadilac Coupé de Ville, przebudowany został przez firmę Gangloff Geneve i nigdy nie opuścił Szwajcarii. Najpierw parkował w garażu przy domu muzyka, w Morges. Potem po sąsiedzku, u tamtejszych kolekcjonerów. Tam też firma Christoph Grohe wystawiła go na aukcji, która zelektryzowała polskich miłośników oldtimerów mających w bio biało – czerwone wątki. Samochód został sprzedany i wyglądana na to, że z happy endem. Kilka dni temu znany polski kierowca wyścigowy Robert Steć poinformował, że Cadillac trafi do Polski. Gdyby tak się stało, mielibyśmy świetne uzupełnienie auta tej samej marki, należącego niegdyś do Józefa Piłsudskiego, wyremontowanego kilka lat temu za publiczne pieniądze, z inicjatywy ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Czekamy, trzymając kciuki!

(Red.) Bartosz Gondek fot. Fb/ Robert Steć

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: