Zaskakujące znalezisko w sopockiej szkole

Wiele niezwykłych rzeczy zyskuje drugie życie, odnalezione podczas remontów. Podczas prac budowlanych w sopockiej szkole muzycznej odnaleziono historyczne stroje, używane kiedyś przez szkolny zespół muzyki dawnej.

Jak dowiadujemy się z posta, którego zamieściła na swoim facebooku pani Olga Krzyżyńska, stroje spakowane w worek znajdowały się w piwnicy. Teraz odratowane, wyprane, schną w ogrodzie szkoły. Tylko patrzeć jak znowu zaistnieją na szkolnej scenie!

Jak to często bywa w sieci, historię dopowiedzieli internauci. Okazało się, że w 1992 r. z inicjatywy pani Anny Wróblewskiej, w szkole powstał Zespół Muzyki Dawnej, który przez kilka następnych lat aktywnie koncertował na terenie Trójmiasta. Uczestniczył również w Nadbałtyckich Spotkaniach Kulturalnych w Pucku, prezentował kolędy w programie Telewizji Gdańsk, a nawet odwiedził szkołę muzyczną w rosyjskim Kaliningradzie. Warto przy tej okazji wspomnieć, że historia Sopockiej Szkoły Muzycznej datuje się od roku 1946 roku.

red. BG fot Fb Olga Krzyżyńska

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: