O Gniewie i okolicy w nieznanym muzeum w Piasecznie

Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Warszawa Oddział Piaseczno niedaleko Gniewu zaprasza od 15 września do 30 grudnia na wędrówkę przez Gniew i okoliczne wioski z pierwszej połowy XX wieku, z ich kolorytem i ówczesną zabudową.
Jak wyglądały miasteczka i wioski sto lat temu, jakie postacie, twarze, stroje uchwycił obiektyw starego aparatu, jakie wydarzenia, zwyczaje, miejsca zachowały się na pożółkłych, wyblakłych, ale jakże fascynujących fotografiach.
Stare fotografie są prawdziwą pamiątką. Szczególnie te pożółkłe, nawet trochę wyblakłe, znalezione na strychu czy przechowywane w drewnianym kuferku w piwnicy.
Spoglądają z nich na nas nasze prababcie, pradziadkowie, nasi rodzice, gdy byli jeszcze dziećmi. Na tych fotografiach zatrzymał się czas, uwieczniono na nich chwile, które odeszły w zapomnienie, za to my możemy powrócić do nich w myślach, wspomnieniach. Bo warto...      

Wystawa zorganizowana została przez Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Warszawa Oddział Piaseczno.

(Red.) UM Gniew

.Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: